درباره ما

درباره ما

آقای  سید حمیدرضا حسینی مهریان   مدیر آموزشگاه  علمی آزاد عرفان   دارای مجوز نمایندگی آی مت (I-Maths )؛ یو سی مس(UCMAS)  ؛ آی سی مس (ICMAS) و یو سی ام تری(UCM3)  ایران  در استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد. 

آی مت (I-Maths ) 

  یعنی “من ریاضی را دوست دارم” روشی جهت آموزش  مفاهیم پایه ریاضی، به کودکان  3  تا  7 سال از طریق غنی سازی محیط آموزشی (بازی، داستان، نمایش خلاق، شعر، فعالیت های آموزشی گروهی و … ) مهارت های شناختی کودکان را افزایش می دهد و کودک را آماده ورود به آموزش های رسمی می کند. آموزش های این سیستم به صورت سلسله مراتبی و با توجه به مراحل رشد شناختی کودک توسط متخصصین طوری طراحی شده است که کودک در عین حالیکه بازی و تفریح می کند مفاهیم پایه و اصلی ریاضی را هم درک می کند. در این سیستم تمامی مفاهیم به صورت عینی و لمسی منتقل می گردد و دوره کامًلا کودک محور بوده و مدرس بیشتر یک هدایت گر است.

یو سی مس (UCMAS) 

ترکیبی است از یک ابزار تدریس باستانی – چرتکه – با مهارت‌های مدرن آموزشی برای پویایی و تکامل کل مغز کودک که با ترویج یادگیری و به طور خاص، یادگیری ریاضی به عنوان یک هیجان و سرگرمی تلقی می‌شود. سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای UCMAS  با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه ای و با بکارگیری چرتکه باعث هماهنگی دو نیمکره راست و چپ به طور همزمان شده و با ایجاد یک چهار چوب زیر بنایی سبب افزایش ذهن و مهارت های نظیر مدیریت زمان تمرکز و توانایی حل مسئله می شود که در موفقیت دانش آموزان  در همه رشته ها در زندگی روزمره  نقش اساسی دارد . 

ریاضیات آسان (ICMAS) 

متدی است هندی متعلق به شرکت Icmas . این مرکز دارای ۳۰۰۰ نمایندگی در کشور هند و ۱۲۰ نمایندگی در کشورهای دیگر از جمله کانادا، دانمارک، فنلاند و . . .  می باشد. ریاضیات آسان یک روش برای محاسبات ریاضی است که با استفاده از روش باستانی ودیک و بهره گیری از ۱۶ الگوی ساده که به طرز شگفت انگیزی با هم در ارتباط اند، به دانش آموزان کمک می کند تمامی محاسبات پیچیده ریاضی (چهار عمل اصلی بعلاوه جذر  و توان) را با دقت و سرعت بالا انجام دهند بطوریکه سرعت محاسبات ۸ تا ۲۰ برابر افزایش یابد.در این متد پس از آموزش مفهومی ریاضی در مدارس، دانش آموزان رده سنی ۱۱ سال به بالا (پنجم دبستان) می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

یو سی ام تری ( UCM3)

روش نوین آموزشی است که با توجه به تئوری های مهم روانشناسی در حوزه حافظه، تفکر و ذهن طراحی شده و سعی دارد ظرفیت نهفته مغز را فعال نماید تا دانش آموز با تصحیح باور های نادرست و با بالابردن سطح خـود آگـاهی، آمادگی لازم برای استفاده بهتر و بهینه از این پتانسیل خدادادی را پیدا کنند. این روش آمـوزشی سبب می شود که با آمـاده سازی ذهنی، زمینه مساعد برای یـادگیری بهـینه، تقویت حافظه کوتاه مدت، تقویت حافظه بلند مدت، تصویر سازی، درک بهتر محـیط اطراف و تفکر استدلالی در افراد فراهم آید.

توجه : این وبسایت برای اطلاع رسانی و همچنین ثبت نام دانش آموزان استفاده می شود. 

دفتر مرکزی در  استان کهگیلویه و بویراحمد :

یاسوج - ترمینال قدیم - خیابان ابن سینا - نبش ابن سینا 5 - پلاک 45 و 47   کد پستی 7591963654

 تلفن : 33229355 074 - 33230893   074 - 8264 530 0935